Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Gdy w grę wchodzi normalny tok postępowania, czyli kupujemy nowy dom czy mieszkanie wówczas w 99% przypadków mamy sporo czasu na przeanalizowanie wielu dostępnych na lokalnym rynku firm przeprowadzkowych. Tego typu działanie powinniśmy rozpocząć min. 3-4 tygodnie przed datą przenosin. Po pierwsze powinniśmy wytypować co najmniej 3 firmy, mieszczące się w naszej okolicy. Oczywiście nie muszą się one mieścić na naszej ulicy czy nawet dzielnicy, wystarczy, że nie będą musiały dojechać do nas z innego miasta. Najważniejszym elementem w poszukiwaniu firmy transportowej są jej referencje. Jeżeli firma przedstawi takowe, a dodatkowo niektóre z nich będą wystawione wiele lat temu to oznacza, że firma długo istnieje na rynku, czyli jest wiarygodna.

Nie należy ufać firmom, które nie chcą podać adresu swojej siedziby bądź jakichkolwiek dokumentów świadczących o prowadzeniu działalności gospodarczej. Również cena jest bardzo ważnym czynnikiem, wbrew pozorom nie powinna ona być zbyt niska, gdyż za profesjonalne usługi trzeba po prostu zapłacić. Oczywiście nie należy popadać w skrajność, gdyż bardzo łatwo przepłacić. Ustalając cenę należy wypytać się o wszystkie szczegóły, najlepiej minimum dwukrotnie. Podstawowe pytania jakie powinny paść to:

  • czy firma dolicza opłaty za piętra
  • czy podana cena jest ceną netto czy brutto
  • czy jednym z pracowników do załadunku będzie kierowca (generalnie uznaje się, że kierowca powinien zabezpieczać przynoszone przez tragarzy przedmioty i po prostu pilnować ich, tego typu czynności powinny być już wliczone w koszt wynajmu samochodu)